Tipy, ako si užiť bezstarostnú dovolenku s karavanom

Cestujete prvý krát na dovolenku s karavanom? V tom prípade sa vám určite hodí zopár dobrých rád, ktoré vám pomôžu užiť si svoje prvé dobrodružstvo naplno. A to či už ste si karavan prenajali, alebo ste hrdým majiteľom svojho vlastného príbytku na kolesách. Na čo teda pred cestou nezabúdať?

  1. Prvý krát radšej zvoľte bližšiu destináciu

Ak ste naozaj nováčik, snažte sa nepreceniť svoje sily. Na prvú dovolenku sa radšej vyberte niekam blízko, aby ste si vyskúšali, čo takáto dovolenka vlastne obnáša. A v prípade potreby sa rýchlo dostali domov, či zabezpečili si pomoc. Ideálne je, ak sa najprv vyberiete napríklad na kratší pobyt v rámci Slovenska.

  1. Pred dovolenkou si jazdu s karavanom vyskúšajte

Táto rada súvisí s prvým bodom. Ak ste ešte na dovolenke s karavanom neboli, jazda vás môže, mierne povedané, prekvapiť. Uvedomte si, že riadiť auto s takýmto nákladom, si vyžaduje naozaj potrebné vodičské zručnosti. A to najmä v prípade, ak sa vyberiete do miest s užšími cestami a ulicami. Tu môžete mať skutočne problém. Preto si najprv čo-to odjazdite a až po získaní určitých zručností sa vyberte na dlhšie cesty.

  1. Nezabudnite si zbaliť všetko potrebné

Ak máte vlastný karavan, nebude problém s výbavou. Ak si ho však chcete zapožičať, informujte sa, čo je vo výbave. Aby ste na dovolenke nemuseli narýchlo zháňať kuchynskú výbavu, či paplóny. Samozrejme, zabudnúť by ste nemali ani na navigáciu, ktorá vám pri cestách určite pomôže.

  1. Pozor na to, s kým cestujete!

Uvedomte si, že so svojimi spolucestovateľmi budete prakticky tráviť v karavane celé dni a noci. Preto sa na dovolenku v karavane vyberte len s ľuďmi, s ktorými si naozaj rozumiete. Pretože takzvaná „ponorka“ po určitom čase nastane. Či chcete alebo nie. Iste by teda nebolo vhodné rozhádať sa na dovolenke napríklad s kolegyňou z práce. Cestujte teda so skutočnými priateľmi, či rodinou.

  1. Vopred sa zoznámte s podmienkami v cieľovej krajine

Ak sa chystáte s karavanom do zahraničia, oboznámte sa s podmienkami danej krajiny. Napríklad čo je v konkrétnej krajine súčasťou povinnej výbavy, aké sú povolené rýchlosti a podobne. Aby ste počas dovolenky nemuseli čeliť rôznym nepríjemnostiam.

  1. Pred jazdou nezabudnite skontrolovať stav vozidla

Dôkladne si skontrolujte stav celého karavanu. A to tak zvonku, ako aj zvnútra. Ak máte caravan iba zapožičaný, dopodrobna sa zoznámte s jeho fungovaním a obsluhou.

Ak pred dovolenkou v karavane nič nezanedbáte, určite si ju naplno užijete. Sloboda, voľnosť a možnosti, ktoré takáto dovolenka ponúka, sú naozaj na nezaplatenie.